Opublikowano:

Seks Tantryczny – wszystko co musisz wiedzieć zanim zaczniesz przygodę!

seks tantryczny

Seks Tantryczny to temat, wokół którego narosło wiele mitów i legend. W tym wpisie w postaci pytań i odpowiedzi obalimy wszelkie wątpliwości i przedstawimy prawdę o tantrze. Artykuł został opracowany na podstawie wywiadów z mistrzami seksu tantrycznego. Zatem zapraszam do lektury!

>> Pobierz Praktyczny Przewodnik Po Seksie Tantrycznym <<

Jaka jest idea tantry w zachodnim świecie?

Tantra skupia się głównie na wymianie energii między dwoma partnerami, oraz na przeżyciach duchowych. Kobieta i mężczyzna uzupełnia się nawzajem w sposób fizyczny i duchowy. Dzięki temu tworzą jedność, która kreuje intymność i namiętność. Prowadzi to do mocniejszych przeżyć duchowych, co wzmacnia związek, oraz fizycznych, czyli orgazmy są silniejsze.

Ponadto również emocje, które pojawiają się przy praktykowaniu seksu tantrycznego sprzyjają tworzeniu trwałych i silnych związków. Nie jest to zatem zwykły seks, w którym chodzi o szybkie zaspokojenie i rozładowanie chwilowego napięcia. Seks tantryczny nie trwa 15 minut – jak przeważnie, ale też nie można popadać w skrajność. Mnóstwo osób, uważa, że trzeba rezerwować około 8 godzin, aby odbyć stosunek tantryczny. Jest to tylko wymysł ludzi, którzy nigdy w życiu nie mieli styczności z tym, a z góry są negatywnie nastawieni do próbowania nowych rzeczy i do rozwoju osobistego, którego doświadczysz, gdy wejdziesz na ścieżkę tantry.

Praktyczny Seks Tantryczny >> POBIERZ PRZEWODNIK <<

O co chodzi z kontrolą wytrysku?

Mężczyzna, który praktykuje tantrę jest w stanie kontrolować własny wytrysk. Jest Panem i ma pełną kontrolę nad ciałem. Dlatego od niego zależy jak długi będzie stosunek. Między brakiem wytrysku, a brakiem orgazmu nie można stawiać znaku równości. Głównie ze względu na to, że mężczyzna może osiągać wielokrotny orgazm, czyli może mieć taki sam orgazm jak podczas wytrysku, ale wstrzymywanie spermy umożliwia doświadczenie kolejnego orgazmu, i tak w kółko, dopóki nie zdecyduje się skończyć.

Wydłużony stosunek to również większe prawdopodobieństwo, że kobieta osiągnie orgazm – zarówno łechtaczkowy, jak i pochwowy, który jest około 15 razy mocniejszy i bardziej intensywny. Korzyści są tutaj dla obu stron, także nie należy bać się tych technik. W naszym społeczeństwie większość kobiet nigdy nie osiąga orgazmu, albo są to bardzo słabe przeżycia, dlatego to jest kolejny ważny aspekt. Dla kobiet, a także dla mężczyzn, ponieważ mężczyzna może być pierwszą osobą, w życiu kobiety, która zapewni jej takie przeżycia.

Dla wielu osób tantra to zbiór niepotrzebnych informacji, wydłużona gra wstępna, natomiast techniki i ćwiczenia mogą zapewnić szereg dodatkowych korzyści – o czym przeczytasz w dalszej części artykułu.

>> Pobierz Praktyczny Przewodnik Po Seksie Tantrycznym <<

Czym jest w ogóle tantra? Czym jest seks tantryczny?

Jest to po prostu system filozofii, którego początki zaczęły powstawać około czterech tysięcy lat temu. Praktyka tantry wiąże się z pracą nad zdolnością koncentracji, czy poszerzaniem świadomości. Ogólne wątek ten jest bardzo szeroki, zatem skupmy się tylko na kwestii związanej z erotyką, ponieważ tantra udostępnia szereg technik i ćwiczeń, dzięki którym seks z partnerem wchodzi na wyższy poziom. Jest wspaniałym przeżyciem, które wiąże dwóch ludzi i daje im niezapomniane wrażenia.

Mnóstwo osób bardzo sceptycznie podchodzi do tematu seksu tantrycznego, ponieważ wydaje im się, że są to tylko jakieś rytuały, które wydłużają grę wstępną. Nic bardziej mylnego! Dłuższa gra wstępna i masaże wpływają na wysoki stopień podniecenia, szczególnie u kobiet. Wszystkie narzędzia, które oferuje system tantryczny mogą być wykorzystywane w różny sposób. Niektórzy mężczyźni wykorzystują te techniki do tego, aby uprawiać seks z jak największą liczbą kobiet. Dzięki treningowi kontroli wytrysku mogą uprawiać seks bardzo długo. Nic na to nie poradzimy, ponieważ każdy ma wolą rękę i każdy będzie wykorzystywać to na swój sposób. Wynika to również z tego, że tantra udostępnia poznanie wielu technik oralnych, które dają maksymalną przyjemność i potęgują orgazm.

Czy wykorzystywanie tantry do osiągania własnych korzyści jest etyczne?

Techniki same w sobie nie są złe, ani dobre, ponieważ to wszystko zależy od tego jak ktoś z nich korzysta. Równie dobrze można wykorzystywać tantrę będąc z jedną osobą. Wtedy poprzez tantryczne stosunki można jedynie poznawać drugą osobę od duchowej strony. Sprzyja to tworzeniu trwałych i mocnych związków. Osoby takie są wówczas w sobie zakochane i bardzo szczęśliwe. Nie nudzą się w typowej dla par rutynie i monotonii.

Co w sytuacji, gdy para traci spontaniczność, a wśród ich relacji i stosunków seksualnych zaczyna „wiać nudą”?

Tantra może być dla takiej pary terapią seksualną, z tą różnicą, że nie potrzebujemy do tego terapeuty. Często zapomina się o pierwiastku duchowym w relacjach, a tym bardziej podczas uprawiania seksu, co jest jednak bardzo ważne. Zazwyczaj powinno zaczynać się od podstaw, czyli od technik oddechowych, medytacyjnych i koncentracji umysłu. Kobieta potrzebuje przestrzeni w kwestiach erotycznych, natomiast nasze społeczeństwo nie koncentruje się na spotkaniu z drugą osobą. Nie odczuwamy otwarcia i poczucia bezpieczeństwa, dlatego długotrwałe związki często na tym tracą.

Zapomniane i niespełnione marzenia, zmęczenie i lęki potęgują tylko to, że zamykamy się na siebie samych, a w szczególności na drugą osobę. I to jest pierwszy aspekt, czyli należy oderwać się od codzienności i autentycznie skupić się na seksie, a nie na dylematach związanych z relacją między partnerami czy ciałem. Oczywiście nie należy o tym zapominać, bo to jest również ważne w związku, ale nie w tym momencie. W seksie chodzi o seks i na tej chwili, w której jesteśmy blisko. Na tym należy się koncentrować. Jako, że tantra wywodzi się ze wschodu – tantrycy zalecają medytację, jako główne narzędzie do pracowania nad intuicją, empatią i koncentracją.

>> Pobierz Praktyczny Przewodnik Po Seksie Tantrycznym <<

Czy medytacja to jakaś szamańska sztuka?

Nic z tych rzeczy! Medytacja rozumiana jest jako techniki oddechowe i koncentrowanie się na określonych obszarach energetycznych. Dokładnie chodzi o czakry, o których nie da się nie wspomnieć. Są to siedliska energii, ulokowane w całym ciele. Otwierając wszystkie te punkty zaczynamy odczuwać maksymalną przyjemność ze stosunku.

O co chodzi z wyzwalaniem energii podczas seksu? Czy to jest konieczne?

Kobieta jest w stanie wyzwolić potężną siłę żeńską, tak zwaną yin, a mężczyzna może wytworzyć potężną siłę yang. Bez wzajemnej wymiany tych energii nie można osiągnąć harmonii. Mnóstwo ludzi, którzy praktykują tantrę uważa – i rzeczywiście coś w tym jest – że seks w zachodnim świecie przypomina wzajemną masturbację. Zostajemy zamknięci i używamy drugiej osoby do osiągnięcia chwilowej przyjemności seksualnej. W głębi duszy jednak tęsknimy za zjednoczeniem i głęboką bliskością. Z wytwarzaniem energii wiąże się jeszcze jedna korzyść. A mianowicie fakt, że przekłada się to na inne sfery życia. Większa energia seksualna to większa energia życiowa i mnóstwo sił witalnych.

Osoby, które zaczynają praktykować tantrę po kilku miesiącach doświadczają wielu sukcesów w pracy czy w biznesie. Szczęście i energia daje im konkretną dawkę motywacji i kreatywności. Ponadto tantrycy wyglądają o wiele młodziej niż ich rówieśnicy i są na to konkretne dowody naukowe, które można znaleźć w internecie.

Dobrze, ale jak można to osiągnąć? Wystarczy utrzymywać kontakt wzrokowy? Jak można przeczytać w internecie?

Kontakt wzrokowy jest ważny, ale jest to tylko element. Jest mnóstwo technik, które w internecie nie są opisane. W internecie, w artykułach można znaleźć jedynie ogólne stwierdzenia. Podstawą jest chociażby medytacja zasilająca. Jednak warto też zadbać o otoczenie, choćby w prywatnej sypialni. I nie trzeba mieć wcale ogromnego domu, wystarczy miejsc, które nie kojarzy się z pracą. Ważny jest rytuał, który odbędzie się w miejscu, które powinno być miejscem relaksu, snu. Kącik, w którym można zainicjować intymne spotkanie, w którym nie rozmawiamy o tym co trzeba kupić do domu lub o problemach rodzinnych.

Praktyczny Seks Tantryczny >> POBIERZ PRZEWODNIK <<

Seks Tantryczny w Praktyce…

A o co chodzi z tą medytacją? Czy muszę się jej uczyć?

Przez medytacje rozumie się po prostu leżenie obok siebie w odpowiedniej pozycji. W ten sposób można harmonizować swoje energie. Ma to bardzo mocne psychologiczne znaczenie. Chodzi głównie, o to, aby poczuć swoje istnienie, bicie serca, zharmonizować oddech i skoncentrować się na bliskości fizycznej. Osoba, która jest z tyłu pozycji, otacza opieką i oddaje energię. W medytacji tą rolę można zamieniać, w zależności od tego, kto jak się czuje w danym dniu.

Czy pary tantryczne się nie kłócą?

Każdy się kłóci, tylko, że w przypadku takich par, nie można ukrywać i trzymać w sobie gniewu, ponieważ to wychodzi podczas stosunku. Dlatego kłótnie, a raczej sprzeczki są na bieżąco, zatem pozostajemy czyści w sferze emocjonalnej, ponieważ systematycznie wszystko sobie potrafimy wyjaśnić. Żadne negatywne emocje nie odkładają się, żeby wybuchnąć później z podwójną siłą i na przykład rozbić związek. Jeśli para ma konflikt to przy bliskości fizycznej może nas odrzucić. Gdy jesteśmy w jawnym lub utajonym konflikcie to jedynym z pierwszych symptomów jest to, że nie chcemy się dotykać.

W sypialni nie ma miejsca na kłótnię, to miejsce, w którym wracamy do obietnicy, którą sobie składaliśmy, czyli, że podstawą naszego związku jest budowanie więzi. Dlatego takie związki są bardziej trwałe w sferze psychologicznej, ale dochodzi do tego również kontakt fizyczny. W przypadku systematycznego ćwiczenia, para jest w stanie uprawiać seks dowolnie długi, ponieważ mężczyzna może wyćwiczyć w sobie kontrolę wytrysku, dzięki temu doprowadzi kobietę do wielokrotnych orgazmów. Kobieta zazwyczaj potrzebuje 3x dłuższego czasu, aby osiągnąć orgazm niż w przypadku mężczyzny. Dlatego ma to dużą korzyść w wymiarze przeżyć fizycznych, które są sprzężone z psychicznymi, emocjonalnymi i duchowymi doznaniami. Dzięki temu, orgazmy kobiety i mężczyzny są silniejsze i bardziej intensywne. Oczywiście wymaga to ćwiczeń i praktyki, jednak jest to do osiągnięcia dla każdego.

A co z oralnymi doświadczeniami? Seks Tantryczny jest do tego idealny!

Oczywiście, tantra również opisuje punkt G, który od tysięcy lat znany jest jako święte miejsce. W tantrze jest on siedliskiem emocji powiązanych z seksualnością. Zazwyczaj można odczuwać lęk przed pobudzaniem go, jeśli w kobiecie jest lęk przed takim granicznym doświadczeniem, może się kontrolować. Na zachodzie wielką ciekawostką jest – kobiecy wytrysk – a w tantrze to dopiero początek. Pobudzenie „świętego miejsca” jest kluczowym elementem stosunku seksualnego.

Patrząc na to przez pryzmat energetyczny, jeśli kobieta jest nierozbudzona, to mężczyzna w takim kontakcie pozbywa się energii i nie dostaje nic w zamian. Bez wymiany energetycznej seks nie ma sensu. W takich relacjach seksualnych nie ma miejsca na poczucie wstydu. Chodzi o szacunek do cielesności i akceptację siebie i partnera. Tak jak pisałem już wcześniej, nie można nauczyć się tego w jeden weekend. Wymaga to systematycznej pracy i poznania wielu ćwiczeń i technik. Nic się również nie stanie jeśli od razu nie wyzwolimy swojej energii. Ważne, aby pamiętać, żeby utrzymywać określony poziom pożądania.

Praktyczny Seks Tantryczny >> POBIERZ PRZEWODNIK <<

A co z seksualnością męską w tantrze?

W kulturze zachodu głównym założeniem jest dojście do orgazmu i wytrysk. Jest powszechne, że mężczyzna osiąga przyjemność w momencie wytrysku. W filozofii wschodu ejakulacja nie jest celem samym w sobie. Jeśli nieodpowiednio uprawia się seks to mężczyzna tylko traci energię. Jeśli kobieta nie uruchamia swojej energii, a mężczyzna traci siły witalne podczas wytrysku to niestety seks nie ma sensu, a bardzo często tak właśnie jest.

W naszym społeczeństwo często osoby zaraz po 40. roku życia nie mają już sił na stosunek seksualny, mężczyźni mają problemy z erekcją, a kobiety wstydzą się swoich ciał. Mistrzowie tantry, jogowie, którzy zajmują się tym, często mają ponad 100 lat i co najważniejsze – są sprawni seksualnie! Wynika to z umiejętności wymiany i kierowania własnej energii.

Choć często po wpisaniu w internecie „tantra” wyskakują artykuły związane z kontrolowaniem wytrysku i przedłużaniem stosunku. To jest tylko część, to jest narzędzie, które może być dowolnie wykorzystywane przez mężczyzn. Wiadomo, że dojrzałość seksualna mężczyzny polega na tym, że rządzi swoim członkiem. Celem tych technik jest zapanowanie nad swoją seksualnością. Chodzi o to, żeby świadomie wywoływać pożądanie, hamować, kontrolować, potęgować napięcie. Techniki te zostały wymyślone parę tysięcy lat temu i do tej pory są aktualne.

Praktyczny Seks Tantryczny >> POBIERZ PRZEWODNIK <<

W jaki sposób można wyćwiczyć kontrolę wytrysku? Seks Tantryczny daje takie możliwości!

Jeden ze sposobów to trening mentalny, jest to bardziej zaawansowana technika, która wymaga miesięcy, a nawet lat ćwiczeń. Drugi sposób jest prostszy i opiera się na wyćwiczeniu, a w zasadzie wzmocnieniu mięśnia łonowo-guzicznego (mięśnie PC), dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Mięśnie te sprzyjają powstrzymywaniu wytrysku, oraz wywołują pulsację, co potęguje doznania seksualne. Są to sposoby na dochodzenie do orgazmu na wyższym poziomie.

Czy pocałunki w tantrze odgrywają istotną rolę?

W tantrze uważa się, że usta połączone są energetycznie z narządami płciowymi. U mężczyzny dolna warga połączona jest penisem, natomiast u kobiety górna warga połączona jest z łechtaczką. Całując się, wchodzimy w jeden z etapów podniecania i budowania namiętności. Ważne są też pocałunki, nie tylko w usta, ale również na całym ciele. Jest to symbol umiłowania całego ciała i koncentrowania się na poszczególnych aspektach. Możemy wyróżnić różnego rodzaju pocałunki: wargami, językiem, ukąszenia miłosne, wydmuchiwanie wdechów i wiele innych.

Czy dotyk ma znaczenie w seksie tantrycznym?

Oczywiście! Dotyk jest określany jako pocałunek dłoni. Świadomy dotyk jest bardzo ważny. Stąd też bierze się masaż erotyczny, który rozbudza ciało. Ważne jest też utrzymywanie i kontrola odpowiedniego poziomu, chodzi o to, aby stopniować dotyk od delikatnego głaskania, muskania poprzez drapanie.

Czy pozycje w tantrze są bardzo istotne?

Podczas stosunku istotne jest, aby być cały czas w kontakcie, dlatego pozycje i obwody, są przystosowane do tego.

Seks Tantryczny to głównie pięć najważniejszych pozycji:

(1) Horyzontalną, w której kobieta jest pod mężczyzną.
(2) Boczną, w której partnerzy są zwróceni do siebie przodem.
(3) Boczną, w której mężczyzna znajduje się z tyłu kobiety.
(4) Pozycja tantryczna, wówczas kochankowie siedzą naprzeciwko siebie, kobieta siedzi na udach mężczyzny.
5) Pozycja twarzą w twarz, gdzie partnerzy patrzą sobie w oczy.

Ponoć w tantrze istotne są krzyki?

Nie chodzi o krzyki, które często można spotkać w filmach pornograficznych. Chodzi po prostu o pełną otwartość. Jeśli jakiemuś partnerowi jest przyjemnie, to nie powinien hamować swoich odgłosów, które wychodzą „ze środka”. Dzięki odgłosom, kobieta może uwolnić napięcia z dna miednicy. Te dźwięki to bardzo ważny element stosunku, można oczywiście nimi kierować, a w kategoriach energetycznych jest to bardzo wyzwalające.

>> Pobierz Praktyczny Przewodnik Po Seksie Tantrycznym <<

Podsumowanie i jakie jeszcze korzyści daje tantra?

Wymienię tylko kilka najważniejszych, przede wszystkim seks tantryczny wpływa na jasność myślenia i pobudzanie kreatywności. Dzięki temu, możesz mieć wspaniałe pomysły. Dzięki tantrze możesz również uprawiać seks tak długo jak tylko chcesz, jedynym Twoim ograniczeniem jest kondycja fizyczna.

Natomiast energia, która się wyzwala w człowieku może sprawić, że ciało wibruje i zwracają na Ciebie uwagę inni ludzie. Stajesz się bardziej atrakcyjny, a nie ma to nic wspólnego z Twoim wyglądem zewnętrznym. Zamiast tracić energię, wymieniasz się nią, dzięki temu Twój organizm jest silniejszy, rzadziej chorujesz, Twoje rany szybciej się goją.

Możesz żyć o wiele dłużej, a także dłużej zachowujesz sprawność seksualną. Wyobraź sobie, że mistrzowie tantry, którzy mają ponad 100 lat, są dalej aktywni seksualnie, podczas, gdy w naszym społeczeństwie często osoby po 40. roku życia, mają problem z podnieceniem się. Zyskasz w sobie nową pewność siebie, która przeniknie w inne sfery Twojego życia.

Być może zaczniesz więcej zarabiać, a może dostaniesz jakiś awans?

Zapewniam Cię, że w Twoim życiu mogą zacząć dziać się ciekawe rzeczy. Jest mnóstwo technik i ćwiczeń, kwestia tylko tego co Ty chcesz dokładnie osiągnąć. Najbardziej popularnymi ćwiczeniami, są te na kontrolę wytrysku i zatrzymywanie, wymianę energii. Zatrzymanie wytrysku wcale nie wpływa na brak orgazmu.

Często mężczyźni mają przekonanie, że nie będą mieć orgazmu i nie będą odczuwać przyjemności. Orgazm bez wytrysku jest taki sam, a nawet bardziej intensywny, a nie traci się energii, a także można robić to dalej i dochodzić do kolejnego orgazmu. To wtedy od mężczyzny zależy, kiedy pozwoli na wytrysk, dopóki nie będzie chciał tego zrobić może bardzo długo uprawiać seks i doprowadzać kobietę do wielokrotnych orgazmów.

Dzięki wymianie energii czujesz się lepiej, sprawniej myślisz i działasz, jesteś bardzo szczęśliwy. Tantra to setki technik seksualnych, natomiast kamasutra, pozycje i obwody to tylko malutka cząstka tantry. A jest to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Najlepsze przeżycia są schowane trochę głębiej.

Praktyczny Seks Tantryczny >> POBIERZ PRZEWODNIK <<

Wydaje Ci się ten temat interesujący i warty poznania?

Ważne jest, aby odpowiednio zacząć, aby mieć dobrze opisane ćwiczenia i kontakt do osoby doświadczonej. Ja akurat praktykuję tantrę od ponad 15 lat, od 10 lat uczę innych ludzi. Cieszę się, gdy dostaję pozytywne informację, od moich kursantów. Mężczyźni często piszą o fizycznych aspektach, że dzięki temu mogą uprawiać seks bardzo długo i mają pełną kontrolę nad swoim wytryskiem. A to daje im mnóstwo orgazmów, przyjemności i ogromnej pewności siebie. Wiele osób jest sceptycznie nastawiona do kwestii duchowych. Przynajmniej na początku. Nie wierzą w takie rzeczy jak przepływ energii. Zaczynają od ćwiczeń na mięśnie i techniki oddechowe, a z czasem przechodzą na wyższy poziom. Jest to po prostu droga rozwoju i z czasem dochodzi się do odpowiedniego poziomu, na którym zmienia się perspektywa.

Więcej konkretnych i praktycznych informacji znajdziesz na stronie http://seks-tantryczny.pl/

Tagi: seks tantryczny, tantra, tantryczny

Dodaj komentarz