Wysokie Ciśnienie Krwi

Wysokie Ciśnienie Krwi – Przyczyny

Wysokie Ciśnienie Krwi – co powinieneś wiedzieć? 

Jeśli walczysz z wysokim ciśnieniem krwi to są pewne rzeczy, które powinieneś poznać. Pierwszą rzeczą, którą należy zrozumieć, są liczby. Twoje ciśnienie krwi zostaje odczytane z dwoma liczbami – pierwsza jest większa, a druga mniejsza. Ta większa liczba oznacza ciśnienie skurczowe, a mniejsza liczba to ciśnienie rozkurczowe. Normalne ciśnienie krwi wynosi 120/80, więc jeśli twoje ciśnienie krwi wynosi 130/90, jesteś narażony na ryzyko wystąpienia wysokiego ciśnienia krwi.

Wysokie Ciśnienie Krwi – Narażenie

Odczyt ten nazywany jest stanem przednadciśnieniowym, który jest zasadniczo etapem przed rozwinięciem wysokiego ciśnienia krwi. Sprawdzając i monitorując ciśnienie krwi często można łatwo obniżyć ciśnienie tam, gdzie powinno być. Najlepszym sposobem na to jest utrzymanie lub przyjęcie zdrowszego trybu życia.

Czy do niedawna miałeś normalne ciśnienie krwi? W takim przypadku rozważ, co ostatnio zacząłeś robić, co mogło spowodować jego wzrost. Czy zmieniłeś dietę? Czy ćwiczyłeś mniej? Może jesteś na lekarstwach? Niektóre leki mogą powodować wzrost ciśnienia krwi. Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi, możesz je łatwo monitorować w domu.

Możesz udostępniać własne wyniki i możesz zobaczyć, co działa, a co nie działa. Jeśli przyjmujesz inne leki, skonsultuj się z lekarzem. Są szanse, że jeden z nich może podnieść ciśnienie krwi, a inne nie będą wpływać. Dobrze jest przejąć kontrolę tak szybko, jak to możliwe. Jeśli ciśnienie krwi jest zbyt wysokie bez odpowiedniego leczenia, istnieje większe ryzyko wystąpienia udaru lub chorób serca i nerek. Jeśli niedawno zmieniłeś dietę, powinieneś porozmawiać z lekarzem, zwłaszcza, gdy od tego czasu wzrosło ciśnienie krwi.

Dieta, a wysokie ciśnienie krwi…

Dużo soli i sodu może powodować wysokie ciśnienie krwi, a także zbyt mało świeżych owoców i warzyw. W takim przypadku spróbuj ograniczyć spożycie soli i wprowadzić do diety owoce i warzywa Również brak aktywności fizycznej może być przyczyną wysokiego ciśnienia krwi. Czy ostatnio przestałeś regularnie wykonywać codzienną aktywność fizyczną? Jeśli tak, rozważ rozpoczęcie od nowa.

Następnym powodem wysokiego ciśnienia jest używanie tytoniu i spożywania alkoholu. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Istnieje wiele leków dostępnych bez recepty, a nawet lekarz może przepisać leki, które pomogą Ci rzucić palenie. Istnieje również wiele różnych metod i organizacji, które pomogą Ci zrezygnować z picia.

ZOBACZ TEŻ: Zaburzenia Erekcji Przyczyny – Jakie są przyczyny impotencji?

Leave a Comment