zaburzenia erekcji przyczyny impotencji

Zaburzenia Erekcji Przyczyny – Jakie są przyczyny impotencji?

Najczęstsze przyczyny zaburzeń erekcji u mężczyzn.

Zaburzenia erekcji przyczyny mogą z pewnością zaszkodzić fizycznej i psychicznej zdolności człowieka do cieszenia się seksem. Nawet jeśli jest on podniecony przez kobietę i chce zacząć stosunek to ciało po prostu nie będzie reagować. Jest to sytuacja, w której każdy człowiek na świecie doświadcza wstydu. Jeśli sytuacja ma miejsce raz to nie jest to koniec świata. Problem pojawia się, kiedy zaburzenia pojawiają się systematycznie.

Kluczem do przejścia przez to jest świadomość, że nie jesteś sam. Duży odsetek mężczyzn ukrywa swój problem z zaburzeniami erekcji. Są zbyt zawstydzeni, aby powiedzieć swojej partnerce. Szukają powodów do unikania aktywności seksualnej lub najlepiej czują się masturbując się. Mogą wybierać samotność, oddalać się, zaniedbywać się i sprawiać, że partnerka będzie czuć się źle ze względu na ich wygląd. Wszystko po to, aby zrzucić na kogoś winę.

Dla osób, które nie są w poważnym związku, strach może w głównej mierze przyczynić się do wystąpienia zaburzeń erekcji. Wiedzą, że w końcu nowy związek dojdzie do punktu, w którym powinien być seks. Nie chcą, aby kobiety dowiedziały się, że nie są w stanie spełnić ich oczekiwań, więc wycofują się z poznawania nowych kobiet. Problem się nasila, a taka osoba staje się coraz bardziej osamotniona.

Ważne jest, aby mężczyźni uświadomili sobie, że jest wiele typowych przyczyn zaburzeń erekcji. A nie ma powodu, aby czuć się bezsilnie w walce z tym problemem. Z jednej strony jest to naturalna część starzenia się wielu mężczyzn, a z drugiej strony istnieje mnóstwo leków, ćwiczeń lub zabiegów, które mogą pomóc. Lekarz może często pomóc ustalić przyczynę problemu i pomóc odzyskać życie seksualne.

Zaburzenia Erekcji Przyczyny

Choroby naczyniowe stanowią ponad połowę wszystkich przypadków zaburzeń erekcji u ludzi w wieku powyżej 40 lat. Ma to związek głównie z tętnicami, które występują również w okolicach penisa. Zatem niedostateczna ilość krwi może być główną przyczyną niepełnej erekcji. Jeśli mężczyzna jest w wieku powyżej 40 lat to w pierwszej kolejności powinien udać się do odpowiedniego lekarza, aby stwierdzić, czy problem nie jest związany z chorobą wieńcową. Jeśli nie to zalecamy różnego rodzaju ćwiczenia, które wspierają erekcję. O ćwiczeniach tantrycznych dla mężczyzn pisaliśmy w tym artykule.

Następnym najczęstszym problemem jest palenie papierosów. Mężczyźni, którzy palą więcej niż paczkę papierosów dziennie, są najbardziej zagrożeni. Podobnym problem jest częste spożywanie alkoholu. Działanie alkoholu niekorzystnie wpływa na procesy zachodzące w mózgu. Głównie z powodu uszkadzania komórek mózgowych, a także powstawaniu zakrzepów w tętnicach.

Istnieje wiele problemów medycznych, które mogą mieć związek z problemami erekcji u mężczyzn. Największym jednak jest cukrzyca. Nerwy i naczynia krwionośne prącia mogą zostać uszkodzone z powodu nieodpowiedniej ilości krwi, która mogłaby do nich wpłynąć, aby mogła nastąpić erekcja.

SPRAWDŹ: Seks Tantryczny jako naturalny sposób na problemy z seksem.

Problemy z erekcją przyczyny

Kiedy słyszymy o problemach hormonalnych i zachowaniach seksualnych dla osób po 40-50 roku życia, najczęściej kojarzy się to z kobietami. Jednak około 5% wszystkich mężczyzn ma właśnie ze względu na problemy hormonalne problemy z erekcją. Mogą mieć problem z nerkami lub wątrobą, a to z kolei może mieć związek z chorobami dziedzicznymi lub właśnie z nadmiernego spożywania alkoholu.

Niektórzy mężczyźni nie produkują wystarczającej ilości testosteronu, ponieważ dorastają, więc potrzebują suplementu, aby wzmocnić popęd seksualny. Warto dodać, że traumatyczne doświadczenia również mogą wpływać na zdolność do wzwodu.

Przyczyny impotencji

Lekarze muszą być ostrożni w przepisywaniu leków na takie dolegliwości. Wszystkie leki na testosteron, cukrzycę, choroby serca lub depresje mają skutki uboczne, a  największy z nich to pełna impotencja. Ważne jest, aby lekarz spróbował znaleźć dobre leki, które działają, ale nie wpływają na zdolność do uzyskania i utrzymania naturalnej erekcji.

Jeśli natomiast problemy z erekcją nie występują z powodu chorób to warto spróbować odpowiednich ćwiczeń fizycznych, które wzmacniają erekcję, ale nie powodują skutków ubocznych. O ćwiczeniach możesz poczytać w tym artykule >>

Podsumowanie: zaburzenia erekcji przyczyny

Z dostępną dziś technologią, nie ma powodu, aby mężczyzna w dowolnym wieku cierpiał ze względu na brak życia seksualnego. Jest po prostu zbyt wiele sposobów, które mogą im pomóc. Jednak to osoba zainteresowana powinna przede wszystkich chcieć rozwiązać ten problem i nie wstydzić się rozmawiać o tym problemie.

 

 

TAGI: zaburzenia erekcji przyczyny, problemy z erekcją przyczyny, przyczyny impotencji.

Leave a Comment